Hrůzný pohled se v pondělí v sedm hodin ráno naskytl lidem, kteří procházeli okolo panelového domu v Kubelíkově ulici v Mostě. Z balkonu jednoho z bytů tady visel oběšený muž.

Nešťastník si zvolil k sebevraždě opravdu neobvyklé místo. Přivázal si provaz mezi zábradlí balkonu a vrhl se dolů k zemi. Jeho tělo pak zůstalo viset mezi třetím a čtvrtým patrem. Mrtvého si všimla jako první žena, která venčila v přilehlém parku psa, a zavolala policii.

„Zesnulému bylo 59 let. V bytě žil sám. Motiv jeho činu je předmětem vyšetřování. Dopis na rozloučenou nezanechal. Policisté proto budou hledat jeho příbuzné a vyslýchat sousedy. K objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Obyvatelé domu, kde zesnulý žil, byli ze sebevraždy souseda v šoku. O tom, co se stalo, mezi sebou živě diskutovali po celý včerejší den. Podle nich byl 59letý muž uzavřený a osamělý.

Kadeřnice, která pracuje přímo v domě, Deníku řekla, že dotyčný měl velké zdravotní problémy. Byl invalida. Přišel o část nohy a chodil jen s obtížemi o holi.

„On to byl opravdu velký samotář. Ta noha ho asi dost trápila. Chodil se ke mně občas ostříhat, jednou mi vyprávěl, jak mu v nemocnici tu nohu uřízli,“ uvedla mladá žena. Je tedy možné, že muž skoncoval se svým životem právě kvůli zdravotním obtížím, které mu značně komplikovaly život.

Neobvyklá sebevražda se stala i námětem diskuzí studentů z nedaleké Soukromé školy pro marketing a ekonomiku podnikání. Někteří z nich totiž mrtvého muže spatřili na vlastní oči, když šli ráno do školy.

„Viděl jsem ho v momentě, kdy ho měli policisté už vytaženého na balkoně. Je to dost divný, pověsit se zrovna takhle,“ řekl Deníku jeden ze studentů.