Soukromý Dakr patřil ve své branži k průkopníkům. V roce 1994 byl druhou schválenou regionální stanicí v ČR a kromě zpravodajství začal vyrábět vlastní tématické pořady. Touto televizí prošlo osm desítek nadšenců. Velká část z nich později přestoupila do celoplošných televizí Nova, Prima, ČT nebo do rádií, reklamy či kultury.

Na oslavu do Dakru přijely desítky členů někdejšího týmu, například Vladimír Hron, Vlasta Vébr, Míra Kuželka, Martin Studecký a Světlana Polívková. Zakladatel televize Dalibor Kremlička netajil dojetí, protože všichni se pohromadě dlouho neviděli.

Mostecká vernisáž výtvarné výstavy na téma Tanec z výběru mezinárodní soutěže Lidice 2023. Akce se tradičně koná v ZUŠ Moskevská.
VIDEO: Most vystavuje dětské umění z celého světa. Tématem je tanec všeho druhu

Televize stále vysílá ze stejné budovy, i když původní parta se rozpadla. „Jsme rádi, že jsme přežili přechod z analogu na digitál a že jsme přežili i covid,“ řekl Kremlička.

Úspěch Dakru v 90. letech stál na několika profesionálech z Československé televize, kterým regionální stanice nabídla práci po zrušení oblastní pobočky ČT v Mostě. „To byla pro nás obrovská příležitost. Mohli jsme zaměstnat zkušený tým, který dal naší regionální televizi život a zadařilo se. My bychom to sami asi nedokázali,“ zavzpomínal Kremlička. Dakr si pak vychoval řadu dalších odborníků.

Policie. Ilustrační foto.
Dycky Most. Z pomocníka se vyklubal zloděj. Ujel majiteli při roztlačování auta

Na YouTube je k vidění dokumentární film o Dakru, v němž pamětníci líčí rozjezd televize a její vliv při hledání a výchově talentů. Film Daniela Schöna vznikl jako praktická část bakalářské práce na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Ve snímku účinkují Renata Myslíková, Ivo Brániš, Martin Studecký a Míra Kuželka.

Dakr má licenci pro digitální pozemské vysílání ve formátu DVB-T. Příjem bezplatného signálu je pro diváka s anténou velmi jednoduchý. Reportáže lze vidět i na internetu.

Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu je známé svou zážitkovou expozicí hlubinné těžby uhlí, kterou ukazuje na povrchu v unikátním simulátoru - v ukázkové štole s funkčními stroji.
Velké muzeum uprostřed Mostecka má pozoruhodný plán. Chce oživit těžní věž