Ve velké parkoviště nabouraných a zničených osobních aut a kamionů se ve středu 8. prosince dopoledne proměnila velmi frekventovaná silnice I/7 Chomutov – Praha u Chlumčan.

Srazilo se tam čtrnáct řidičů, nehoda se neobešla bez zranění, naštěstí nikdo nezemřel.

Ke srážce došlo na silnici, která spojuje Lounsko, Mostecko a Chomutovsko s Prahou nedaleko chlumčanského motorestu na mostě pod táhlým stoupáním. „K hromadné nehodě několika vozidel došlo na silnici I/7 nedaleko Chlumčan okolo půl sedmé ráno,“ informoval Deník Tomáš Krupička, policejní tiskový mluvčí.

Celý obchvat Loun a okolní komunikace byly ráno hodně namrzlé. Ještě více to pak klouzalo na mostech, které rychle promrzají, ten u Chlumčan nebyl výjimkou. „Mosty zespoda rychle promrzají, řidiči pravděpodobně podcenili situaci a na náledí nepřizpůsobili rychlost,“ pokračoval mluvčí. Ihned se objevily spekulace, že situaci podcenili silničáři, že místo nebylo dostatečně ošetřeno. Ti ale pochybení odmítají, prý nehodě nešlo zabránit, na místo ihned vyrazily sypače, mají ale také na ucpaném místě problémy.
Začalo to srážkou dodávek

Na začátku všeho byla nehoda dvou dodávek. „Průběh nehody ještě vyšetřujeme, ale pravděpodobně na náledí nejdříve havarovaly dvě dodávky. Silnici pak zablokoval kamion, který skončil ve svodidlech a následovaly ještě další minimálně tři střety,“ popsal Krupička.

Jedno z osobních aut se mělo dostat do sevření dvou kamionů, řidič prý vyvázl jen zázrakem. Také další vozidla byla hodně poničená, situace na místě je hodně nepřehledná. „Do střetu se dostalo více než deset aut, máme zprávy že jich je tam čtrnáct. Dva kamiony, dvě dodávky, ostatní jsou osobní auta,“ pokračoval. Při nehodě došlo i k několika zraněním, naštěstí ale bez tragického následku.

Silnice I/7 bude pravděpodobně neprůjezdná do odpoledních hodin, na místo musel vyrazit těžký vyprošťovací vůz. Obrovské problémy jsou ale také na objízdné trase přes Cítoliby a Brloh. Tam také zapadlo několik kamionů a objížďka byla úplně zacpaná, policisté společně s řidiči hledají další možné objízdné trasy.