„Pokud jde o podobu hřiště po skončení rekonstrukce, o jeho rozměry, bude vypadat úplně stejně, protože ten prostor u školy je omezený. Ale důležité je, že bude nové," řekl Mosteckému deníku ředitel Scholy Humanitas Ladislav Turbák.

Za nejzásadnější označuje zajištění odvodnění. Právě to v současné době chybí. „Stavělo se na beton, který nepropouští vodu. Ten se musí odstranit. Položí se propustný beton a na něj nový umělý povrch. Takže se dá říct, že to úplně nejdůležitější nebude vidět," uvedl Ladislav Turbák.

Rekonstrukce začne v červenci. Podle aktuálních odhadů má trvat do konce září. „Já ale doufám, že hotovo bude dříve. Úplně nejradši bych ho měl v provozu se začátkem nového školního roku," podotkl Turbák.

Zatím není jasné, kolik bude obnova hřiště stát, protože její zhotovitel bude vybrán až na začátku června. Škola do akce každopádně vloží všechny úspory. „Odhaduji, že by rekonstrukce mohla stát od 2 do 2,5 milionu. Dáme do toho všechny našetřené peníze, což je 1,1 milionu. Zbytek dostaneme od města," pokračoval ředitel Turbák. Škola původně chtěla sumu, kterou jí poskytne radnice na doplacení, úřadu splácet, zastupitelé ale rozhodli o tom, že peníze škola nebude muset vracet.

Hřiště u litvínovské Scholy Humanitas.

Hřiště u Scholy Humanitas. Foto: Deník/Monika Gordíková