Členové Houbařského spolku v Žatci zahájili tradiční výstavu. Lidé se na ni mohou přijít podívat ještě i dnes. Poklady lesa jsou k vidění v salonku hotelu Černý Orel.

Houby rostly i během sucha. „Musíte vědět, kam jít," usmívá se jeden z houbařů. Žatečtí houbaři dokázali, že vědí a jejich expozice jako tradičně nabízí zajímavou podívanou.

„Jsou nasbírané nejen na Žatecku, ale také na odlehlejších místech, třeba u Žihle a v širším okolí. Musíte prostě vědět, kam jít," říká Pavel Dombaj ze žateckého houbařského spolku. „Máme svá místa," usmívá se. Přiznává ale, že pro „větší" sběr běžných hub bylo nedávné počasí velmi nepříznivé. Sucho a vedro běžným houbařům skutečně nepřeje.

Podívat se můžete ještě dnes

Výstava je letos opět v Hotelu Černý orel, návštěvníci tam mohou dorazit ještě i dnes, v sobotu 17. září, do 18 hodin. „Nabízíme také odbornou pomoc. Když si někdo neví s nějakou houbou rady, poradíme," zvou houbaři.

Na stolech si lidé mohou prohlédnout různé hřiby, malé i velké, ten smrkový je na podmínky, kdy byl sbírán, opravdu obrovský. Návštěvníci uvidí i další jedlé houby, lišky a další. Málokdo ale třeba tuší, že jedlý je i takový choroš šupinatý. Houbaři to návštěvníkům řeknou, ukáží i další poklady lesů. Zájemci uvidí také nejrůznější jedovaté houby, a také zajímavosti.

Výstavy hub jsou v Žatci tradiční, spolek houbařů ale nepořádá jen je. Každoročně členové mezi sebou soutěží například také o nejlépe naložené houby, pořádají odborné ochutnávky.