Koupi hotelu za 81 milionů korun schválilo loni v prosinci zastupitelstvo. Transakci zdůvodnilo obavami ze vzniku ubytovny v centru Mostu. Město v lednu založilo společnost Cascade servisní s. r. o., která bude hotel provozovat. Radnice do ní vložila pět milionů korun jako základní kapitál.

Jednateli společnosti jsou primátor Jan Paparega (ProMost) a ředitel hotelu Jiří Madej. V dozorčí radě jsou zastupitelé Václav Hoffmann (ODS), Radek Belej (KSČM) a Svatopluk Matějka (SMM). Vedení hotelu má hledat strategického partnera pro provoz a stravování.

Hotel Cascade se otevřel v roce 1983 pod názvem Murom, což je název města v bývalém Sovětském svazu, u kterého se narodil mýtický ruský bohatýr Ilja Muromec. Města Most a Murom byla tehdy družební.

Hotel vznikl s kapacitou pro 486 hostů. Objekt má 13 pater, 168 pokojů, restauraci, kavárnu, taneční sál pro 150 lidí, vlastní prádelnu, parkoviště pro pět desítek aut a další zázemí.

Výrazný objekt sice není památkově chráněný, ale odborníci ho zařazují mezi významné budovy "s osobitým architektonickým názorem". Objekt spojuje prvky brutalismu a mezinárodního stylu. Reprezentuje moderní architekturu 2. poloviny 20. století podobně jako sousední divadlo či Repre.