Už žil vítězstvím, když přišel šok. „Zbývalo jen půl minuty, do pí..!" zaklel nad vyrovnávacím gólem, strhnul policejní pásku z historické kašny a kopnul do koše. Jeden z mnoha zklamaných fanoušků v dresu Litvínova, který po prohře s Třincem neudržel nervy, byl okamžitě středem pozornosti. Chlapi ho okřikovali, ať se zklidní a policie v tom pokračovala. „Neprovokuj je! Vidíš, že maj uniformu," radil mu kamarád. To už byla na náměstí tma a z pěti set fanoušků zbylo jen pár ztroskotanců, kterým alkohol bránil jít domů.

Lidé přišli ještě za světla k velkoplošné obrazovce na 1. náměstí slavit, ale v závěru je čekalo zklamání z prohry. Šíleli z neuznaného gólu, kdy se puk zastavil milimetry za čárou třinecké branky, a rozhodoval videozáznam. A pak se nešťastně chytili za hlavu, když nájezdy pomohly Ocelářům.

„Nevadí, hoši, nevadí! Dáme jim to doma!" Tímto řevem se rozloučili optimisté.

Během utkání jeden z opilých fanoušků skandoval s takovou vervou, že ze stoje spadl z lavičky na dlažbu. Kolem něj se srotil dav. „Nic mi není," řekl. Přesto někdo skočil pro strážníky, kteří si ho s policisty na chvíli vzali k sobě. Po chvíli se do kotle vrátil.

„Co je, co je, cojecojecoje!" křičel nespokojeně překvapený dav, když velkoplošná obrazovka na radnici v půlce utkání ztmavla, ztichla a přenos byl přerušen. Naštěstí jen na pár minut.

Několik teenagerů bylo strážníky a policií požádáno, aby šlo k policejní dodávce na kontrolu s podezřením z popíjení alkoholu.

Další zápas se hraje v úterý v Litvínově. Utkání by se mělo vysílat na náměstí v Mostě i Litvínově.