Zvláště obce v horách na Mostecku chce varovat okresní komora varovat. Jedinou regulací silničního provozu budou standardní dopravní značky.
Vzhledem k tomu, že řidiči kamionů používají často místo mapy GPS, které je navádí nejkratší možnou cestou, může se stát, že od ledna budou i malé obce plné těžké dopravy.
„My se ničeho takového neobáváme. U nás je jen turistická stezka, takže by neměli kudy přijet,“ řekl Deníku starosta Brandova Jiří Mooze.
Předseda hospodářské komory v Mostě Rudolf Jung však upozornil, že pokud je i stezka dostatečně široká, může GPS na ni vůz navést. „Starostové by se měli k obcím umístit značky s omezením. Nebo se i domluvit se svými kolegy v Německu. Také by se mohlo stát, že kamion vyjede do kopců a u německé obce, kde bude zákaz vjezdu, se bude muset otočit,“ dodal Jung.
Starosta obce Klíny Jiří Matoušek si myslí, že by se případné značky musely postavit už na území Litvínova. „V serpentinách máme zatáčku s úhlem 180 stupňů, tam by kamion ani neprojel,“ podotkl Matoušek.
Starostu Horního Jiřetína Branka Glavicu naopak překvapilo, že obec nikdo před tímto rizikem nevaroval.