Zaměřili jsme se nejen na zázemí pro návštěvníky, ale i na parkoviště, sociální zařízení či možnost občerstvení a areálu koupaliště.

Nejprve se redaktoři Deníku vydali krátce po poledni na Benedikt. Původně zatopený povrchový důl sloužil až do roku 2001 pouze jako přírodní koupaliště, ale po nákladné kultivaci zde byl vybudován moderní sportovně-rekreační areál. Parkoviště bylo poměrně prázdné a tak jsme si dokonce mohli vybrat místo ve stínu. Hned u vchodu visí cedule hlásající zákaz koupání psů či rybolovu. Vstupné se neplatí a tak jsme hned mohli vyrazit do víru vodních radovánek.

Zázemí koupaliště s pozvolným vstupem do vody je na vysoké úrovni. Návštěvníkům jsou k dispozici nejen čistá sociální zařízení, ale areál nabízí i velké možnosti sportovního vyžití a vodních sportů. Na své si tu přijdou i rodiče s dětmi, kousek od vody najdete velké množství prolézaček pro děti. Jsou zde i převlékárny a pro mnohé to nejdůležitější, stánky s občerstvením. Zde najdete klasická rychlá jídla jako jsou párek v rohlíku, hranolky či langoš. O pár metrů dál stojí restaurace, kam si můžete zajít na poslední menu, které vás vyjde přibližně na 65 korun. Navíc si v areálu můžete zahrát plážový volejbal, petanque, tenis či bowling.

Příjezdová cesta na přírodní koupaliště Matylda připomíná spíše rallye. Sice jsme neměli problém zaparkovat, ale při větším náporu návštěvníků mají řidiči s umístěním svého vozidla velký problém. Vstupné je zde stejně jako na Benediktu zdarma. Návštěvníci oceňují nejen klid ale i to, že se mohou vykoupat se svými čtyřnohými mazlíčky, což většina koupališť zakazuje. „Jsme z Chomutova, ale jezdíme se koupat sem.

Moc se nám tu líbí a můžeme tu koupat i psy. Jen kdyby tu nebylo to staveniště,“ sdělila návštěvnice Matyldy Alena Černá. Jindřich Kincl by zase přivítal lépe řešené vstupy do vody: „Betonové desky, ze kterých se vstupuje do vody by se mohly očistit, jsou dost kluzké a člověk má problém se na nich udržet.“

Toalety už jsou sice staršího data, ale čisté a pokud přehlédnete loď opřenou o kabinky a chybějící toaletní papír, je vše v pořádku. Jediné, co zde návštěvníkům opravdu chybí je občerstvení. Podnikatel, který má zde pronajatý bufet totiž otvírá až kolem druhé hodiny odpolední a tak vám do té doby musí stačit svačina z domova.