18.10 – Po úvodní epizodce se vydávám na obhlídku sídliště. Z místa, kde se přesně před rokem šikovali ozbrojení Romové k obraně rodin před stejně nazbrojenými radikály, jdu Hamerskou ulicí. Lampy svítí žlutým světlem na menší skupinky lidí, kteří postávají před vchody. Baví se, ale nijak hlasitě. Asi tak jako na každém panelovém sídlišti.

18.20 – Dostávám se do Gluckovy ulice. Je to v Janově jedna z nejproblémo­vějších. Čekal jsem tu větší nepořádek. Drobný déšť dnes večer asi zahnal většinu lidí domů. Přesto se v mnoha oknech nesvítí. Některé domy vypadají jako poloprázdné. V celém Janově jde už o desítky vystěhovaných a zamřížovaných bytů.

18.30 – Ulicí Přátelství se dostávám nad základní školu. Je to tu stejné jako u ostatních bloků. Procházím kolem policejního oddělení. Stojí tu jedno auto.

18. 45 – Vracím se ke Calypsu. Projíždí kolem mě pojízdná služebna strážníků. Nahlížím do restaurací v okolí. Všechny jsou poloprázdné. Nic nenasvědčuje tomu, že dnes by toto sídliště mělo být nějak výrazně problémovější než jiné hustě obydlené lokality. Opilec z úvodu je tak mým dnešním nejhorším zážitkem z Janova. Těžko podle toho jednoznačně soudit, zda se situace mezi starousedlíky a nepřizpůsobivými za rok nějak zlepšila. Ale nejspíš ano.