Který areál je váš nejoblíbenější? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

„Bruslím okolo Matyldy, výhodou je široká dráha, nevýhodou jsou ale pejskaři,“ sdělil Deníku Karel Kaliba. Kolem nejdelšího okruhu v Mostě město již nechalo vybudovat i lavičky a odpadkové koše.

Druhou nejdelší dráhu v Mostě mohou bruslaři využívat na Hipodromu. V okolí tratě je občerstvení, několik odpočinkových míst a zpoplatněné skříňky na uschování věcí. V areálu najdou vyžití nejen příznivci bruslí. V loňském roce lidé mohli využít také půjčovnu koloběžek. Zda tomu bude i letos, je zatím v jednání. Dráha je volně přístupná všem zájemcům, musíte si dát ale pozor, zda se na Hipodromu nekonají dostihy nebo kulturní akce, to je prostor pro bruslaře uzavřen.

Pokud již máte na bruslích natrénováno, v červnu se opět na Hipodromu uskuteční In-line závody města Mostu.

Nejstarší mosteckou in-line dráhu využívají bruslaři kolem Benediktu. Dvoukilometrový okruh je vyhrazený i pro cyklisty.

„Jezdím jedině na Benediktu, protože se mi líbí stezka a stromy,“ uvedla Michaela Benediktová.

Infografika.

Příznivci kolečkových bruslí si nově mohou zabruslit i za nepříznivého počasí. Krytou dráhu pro sportovce mohou lidé zdarma využít v motokárové hale Carbonia, která se nachází ve Vtelně.

„Lidem, kteří přišli, se bruslení v hale líbilo, jezdí se zdarma. Pokud bude mezi bruslaři zájem, provozní dobu můžeme rozšířit,“ uvedl provozovatel David Friček. Zatím je dráha pro bruslaře v provozu jednou za čtrnáct dnů.

Nebezpečí

Mnozí cyklisté a jezdci na in-line bruslích ale podceňují riziko zranění. Bruslaři téměř nepoužívají přilby a bezpečnostní ochranné vybavení. Ke smrtelnému úrazu došlo například před několika lety na mosteckém Benediktu. Někteří jezdci, jak sami přiznávají, přilby nenosí z čistě estetických důvodů.

„Chrániče si do budoucna koupit chci, kdybych spadla, abych se neodřela. Ale přilba mi přijde zbytečná, potila by se mi v ní hlava,“ přesvědčovala bruslařka Petra Polcarová.

„Omílá se to pořád dokola a přesto lidé stále nechtějí pochopit, že jim přilba zachrání často život. Cyklisté si na ně pomalu zvykají, ovšem většina bruslařů je stále nenosí, přestože se po stezkách a chodnících pohybují až čtyřicetikilometrovou rychlostí. Zejména léčení úrazů hlavy je složité,“ řekl Deníku Augusto Camargo, lékař záchranné služby.