Sobotní Severočeský farmářský trh má být největším, který se v celém ústeckém regionu letos konal. Organizátoři očekávají čtyřicet prodejců s kompletním sortimentem, který na farmářský trh patří. Jako už tradičně bude trh obohacen i o kulturní program a zábavu pro děti. „Přes počáteční nedůvěru a tvrzení mnohých, že na mosteckém hipodromu nemohou být úspěšné farmářské trhy, se ukazuje, že opak je pravdou a Severočeské farmářské trhy v Mostě se staly jedněmi z nejlepších v kraji,“ uvedl za pořadatele Adam Weber.

Farmářský trh začíná na mosteckém hipodromu v sobotu 6. srpna v osm hodin ráno, potrvá do půl dvanácté.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

„Farmářská sezóna je v plném proudu, takže nabídka sezónní zeleniny a ovoce bude skutečně pestrá a všechny produkty zaručeně čerstvé a české. Okurky, cibule, česnek, salát, zelí, kapusta, rajčata, papriky, fazolky, brambory, meruňky, broskve, letní jablka – to vše na návštěvníky čeká v prvotřídní kvalitě a právě sklizené. Sortiment trhu tentokrát doplní čerství pstruzi z jiřetínského pstruhařství a prezentace značky Klasa, která připravila i ochutnávky některých oceněných výrobků zdarma,“ řekl Adam Weber. Dodal, že prodejci nabídnou také čerstvé nepasterizované mléko, sýry a další mléčné výrobky, a to ať už kozí, ovčí či kravské, chléb i jemné pečivo, vejce z tuzemských domácích chovů, vyhlášené Mostecké těstoviny, koření, pivo či víno. Velké zastoupení budou mít i mistři řeznického a uzenářského řemesla. Velmi hojná bude také nabídka medu a dalších včelích produktů.

Zábava

Podle pořadatelů v sobotu na hipodromu nebude chybět ani tradiční občerstvení a kulturní program. Tentokrát se jeho hlavním bodem stane dětské divadelní představení Docela velkého divadla Litvínov.

Jako každý termín farmářských trhů je i tentokrát připravena pravidelná autobusová linka z centra města, která zájemce přiveze přímo k trhům. Odjezdy kyvadlové dopravy budou každých dvacet minut z 1. náměstí. Autobus vyrazí v 7. 50 hodin. Autobusy budou zastavovat také v zastávce Dopravní podnik, doprava je zdarma.