„Myslím, že jich je hodně. Ať jdu, kam jdu, všude je vidím,“ řekla Alena Jirkovská. „Určitě bych provoz heren omezila. Není to nic dobrého,“ dodala. „Je jich dost. Omezení provozu, by ale podle mě nepomohlo. Závislí si do heren vždy cestu najdou,“ uvedl Zdeněk Pechar.

„Heren je dost. Místo nich by mohly vzniknout krámky, třeba večerky,“ sdělil Mostečan, který nechtěl sdělit své jméno, protože se jako jiní obával nepříjemností. Podle něj by se mělo hernám vyhradit jedno místo ve městě, kde by byl jejich provoz hlídán a částečně regulován po vzoru kasín vamerickém Las Vegas, městě hazardu. „Dnes jsou herny zbytečně roztroušené po celém Mostě,“ dodal. „Vymýtit!“ prohlásila 56letá Věra. Její syn ve 14letech hernám propadl. „Lítal vtom, ale podařilo se nám ho zachránit. Teď už je vpohodě,“ uvedla matka.

„Nemám automaty ráda, určitě bych jejich provoz omezila,“ řekla 24letá Šárka. „Určitě bych zrušila automaty vhospodách, kam podle mě nepatří. Měly by být jen vhernách,“ upřesnila. „Okamžitě zlikvidovat!“ shodla se starší manželská dvojice na třídě Budovatelů: „Heren je tumoc.“