„Město po těch patnácti letech nepoznávám. Hodně věcí se tu změnilo,“ řekla Mosteckému deníku.

Na mysli měla hlavně novou zástavbu. Nejvíce ji překvapil obchodní komplex Central, který v roce 2008 vyrostl u městského divadla.

Kdysi u něj stál jen takzvaný Plecháč, asfaltová plocha, kde se před rokem 1989 konaly komunistické průvody a po sametové revoluci první trhy soukromníků. Herečka patří k lidem, kteří si myslí, že Central se stavět neměl, protože zabírá moc místa a zastiňuje divadlo, které bylo ceněnou architektonickou dominantou panelákového města.

Anna v Mostě nebydlí, ale hostuje v městském divadle v nové inscenaci Pozvání na večírek. „Jsme rádi, že přijala nabídku a vrátila se na mostecké jeviště,“ uvedl ředitel divadla Jiří Rumpík.

Herečka prožila v Mostě a jeho divadle své dětství. „Chodila tady na základní školu a na jevišti mosteckého divadla účinkovala jako dítě v několika inscenacích,“ sdělila její maminka Kateřina Fixová, která byla dlouhou dobu dramaturgyní Městského divadla v Mostě.

Její dcera je v současné době členem hereckého souboru Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami, vidět ji lze i v pražské 3D company nebo v Komorní činohře.

Pochází z umělecké rodiny. Její dědeček býval dramaturgem v Národním divadle a pak vedl Divadelní ústav v Praze. Babička byla v souboru pražského Divadla Jiřího Wolkera (dnešní Divadlo v Dlouhé), teta vystupuje v pražském Studiu Ypsilon.

V Mostě Anna hrála řadu dětských rolí, třeba v inscenacích D´Artagnan, Hobit a Čarodějův učeň. Je ale rodačkou z Prahy, kde žije.