Požár zapříčinila závada na podavači materiálu zásobníku granulátu.

Při zdolávání plamenů se těžce zranil jeden z pracovníků firmy. Požár si vyžádal evakuaci všech téměř šedesáti zaměstnanců do bezpečí.

Na místo se sjely tři hasičské jednotky.

Teprve na místě hasiči i zaměstnanci firmy zjistili, že šlo jen o utajované cvičení, které mělo za cílo prověřit připravenost, akceschopnost a součinnost profesionálních, dobrovolných i podnikových hasičů.

Vedle profesionálních hasičů z Litvínova tam vyjeli také hasiči podniku Unipetrol RPA a dobrovolní hasiči z Litvínova, kteří zasahovali v dýchacích maskách a museli po žebříku zdolat několik desítek metrů vysoké silo.Hasiči pro dotváření iluze opravdového požáru využili dýmovnice a dělbuchy, které symulovaly plameny a hustý dým.

Velitel litvínovské požární stanice Jiří Říha byl se zásahem spokojený.

"Dojezdový čas i proveditelnost zásahu byly v normě. Hasiči ani pracovníci společnosti se žádného výrazného pochybení nedopustili. Cílem prověřovacího cvičení je i to, aby si jak zaměstnanci tak i zasahující hasiči vyzkoušeli přímo na místě požáru nejen způsoby zásahu ale i další bezpečnostní opatření a na vlastní ruce osahali technologii, která by v případě ostrého zásahu mohla zkomplikovat jejich práci," řekl Jiří Říha.