V Ústeckém kraji si hasiči od středečních 19 hodin do čtvrtečních 8 hodin připsali celkem 37 zásahů, kdy museli odstranit stromy a větve, které nevydržely tíhu sněhu. 

Největší problémy byly na Děčínsku. Tam hasiči vyjeli k 26 takovým případům. "Stromy a větve spadly na vozovku u Srbské Kamenice, Harrachova, Dolní Kamenice, Růžové, v Děčíně – Maxičkách, u Dolní Poustevny, Jílového, na elektrické vedení u Lipové, na silnici v Rumburku, u Růžové, Lobendavy, Nové Olešky, Doubic, Kerhartic, Dolní Chřibské, Jetřichovic, České Kamenice, na trať u Mikulášovic, na silnici u Janova, Mezné, a Mlýnů," vypočital mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Dvakrát pomáhali také na Mostecku. "Jednou odstraňovali strom ze silnice u Šumné a podruhé v Meziboří," upřesnil Marvan.

Tři zásahy si jednotky připsaly na Ústecku. Bylo potřeba odklidit padlé stromy ze silnic u Telnice, Božtěšic a Libouchce. A hned šestkrát podobná událost vyhnala do zimy hasiče na Teplicku. "Tam odstraňovali stromy a větve z vozovky u Košťan, Cínovce, Mlýnů a v Běhánkách," uzavřel výčet mluvčí hasičů.

Tisíce domácností bez proudu

Plné ruce práce mají také energetici. Těm padající stromy přetrhávají vedení, které je pak potřeba opravit. "Během večera a noci se nám podařilo odstranit řadu poruch a připojit k distribuční soustavě tisíce odběratelů. Aktuálně dispečink ČEZ Distribuce eviduje 20 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je devět tisíc odběrných míst. Včera ve 21 hodin to bylo 13 tisíc odběrných míst," řekla Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ.

Kalamitní stav podle jejích slov nadále trvá v okresech Jablonec nad Nisou, Semily a Děčín. "Také během noci stále sněžilo a přibyly nám nové poruchy především na Děčínsku v lokalitě Šluknovského výběžku," dodala Holingerová.

Vlivem sněhové kalamity a nesjízdných komunikací nejezdí autobusová linka č. 523 Litvínov - Český Jiřetín. "Mimo provoz jsou i autobusy na linkách č.582 Vejprty - Boží Dar, 586, 587 Vejprty - Chomutov a linka č. 600 Vejprty - Kadaň. Sněhová kalamita zamezila i provozu železniční linky U 28, a to v úseku Bad Schandau - Sebnitz, kde došlo k opětovnému popadání stromů přes trať, předpokládané zprovoznění trati dnes po 20. hodině. Dočasně je omezena i autobusová linka č. 493 Teplice - Moldava, v provozu je pouze úsek Teplice - Mikulov. Nepříznivé počasí může ohrozit i spoj T8 z Ústí nad Labem na Moldavu o tomto víkendu," uvádí na svém webu Ústecký kraj.