Vagaši se ve své zprávě zabývá zákulisím hospodaření severočeského mužstva. Oba, jak Měska tak Peroutka, se ve zprávě o kontrole hospodaření objevují v rolích „černých hrdinů“. Se zprávou, kterou mostecký Deník uveřejnil v minulém týdnu, se neztotožňují a tvrzení Jána Vagašiho považují za nepravdivá a pro ně zarážející.

„Nikdy bych nevěřil tomu, že místo radosti z úspěchu, který vyvrcholil postupem A mužstva do I. ligy, přijde tak negativní rána, která mě málem stála život a moje víra v dobré lidi byla silně otřesena,“ napsal ve svém prohlášení Pavel Měska. Pozadu nezůstal ani sportovní manažer Jan Peroutka, o kterém byla ve zprávě řeč hned v několika bodech. Ten se ohradil například proti tvrzení, že by neoprávněně připravil společnost v letech 2001 až 2008 o více než milion korun na základě trenérské smlouvy. Podle Vagašiho Peroutka žádnou trenérskou činnost nevykonával jen s malou výjimkou, kdy nahradil odvolaného kouče HC Most Ladislava Koldu.

„Žádnou takovou smlouvu nemám a tudíž jsem ji nemohl čerpat a tím okrást HC Most o 1 120 000 korun. Nevím jak k tomuto závěru pan Vagaši došel. Mám uzavřenou trenérsko – metodickou smlouvu, která byla uzavřena po vzájemné dohodě s vlastníkem společnosti a která se vztahuje kompletně k metodické práci celého oddílu, nejen A mužstva,“ hájí se Peroutka.

Ján Vagaši si na posledním zasedání mosteckého zastupitelstva vyslechl kritiku i od Petra Klimeckého, šéfa technických služeb, které jsou většinovým vlastníkem hokejového klubu. Tomu se nelíbilo, že radní uveřejnil důvěrnou zprávu v tisku. Podle Klimeckého tak Vagaši porušil základní ustanovení obchodního zákoníku o mlčenlivosti.