„Vnímám ho jako poloboha. V Čechách je ještě několik velkých kuchařů, Zdeněk Pohlreich patří ale mezi absolutní špičku," nadšeně říká student Patrik Šmíd. Konečně přichází v doprovodu ředitelky školy Zdeněk Pohlreich, který si se svými budoucími kolegy přišel popovídat o svých nejen zahraničních zkušenostech.

Napjatou atmosféru plnou očekávání uvolňuje hned svými prvními slovy. „České restaurace bohužel nejsou velmi často ideálním místem pro praxi, gastronomie v České republice dostává na prdel," přiznává. Smích uvolňuje počáteční rozpaky. Svou bezprostředností si Zdeněk Pohlreich získává studenty, kteří se přesvědčili, že je to ten samý člověk, jakého znají z televizních pořadů.

Zdeněk Pohlreich byl šéfkuchařem restaurací v Austrálii i Nizozemí, absolvoval školení v mnoha koutech země. Právě otázky týkající se zahraničních zkušeností studenti pokládali nejčastěji. „Poprvé jsem si k opravdovému vaření přičichl ve třiceti letech, kdy jsem odjel do zahraničí. Pochopil jsem, že existuje gastronomie, jaká byla v té době u nás, a pak ta světová, která byla české na hony vzdálená," vypráví.

Po emigraci byl podle svých slov přesvědčený, že se do rodné země už nevrátí. Názor ale změnil. V Praze zúročil svou praxi a později dokonce obnovil zašlou slávu hotelu Alcron.

Své zaměstnání by ani za nic nezměnil. „Vybrali jste si, dle mého názoru, skvělý obor. Jsem přesvědčený, že dělám nejlepší práci na světě. Mám více jak čtyřicet let praxe, ale pořád objevuji věci, které jsou nové a zábavné a nutí mě práci dělat jinak, zajímavěji a s větším efektem," uzavírá Pohlreich.