Na svém posledním jednání radní města Litvínova doporučili zastupitelům ke schválení vyhlášku, kde nejsou povolovány automaty a videoloterijní terminály na území města Litvínova.

„Od té chvíle, co by zastupitelstvo schválilo variantu Litvínova bez videoloterijních terminálů, výherních hracích přístrojů a všech sázkových přístrojů, tak by město bylo bez automatů, ale nemohu předjímat jestli ji zastupitelé schválí,“ řekla včera Deníku místostarostka města Litvínova Erika Sedláčková (KSČM).

Litvínov letos v létě kvůli hazardu ve městě zřídil pracovní skupinu, aby zmapovala situaci a případně navrhla znění nové obecně závazné vyhlášky. „Skupina předložila radním města ke schválení dvě varianty: variantu nulovou a variantu s regulací, radní se připojili k nulové variantě,“ sdělila Erika Sedláčková .

A co by bylo se stávajícími automaty?

„Jsou dvě možnosti, buď by se využilo přechodného období, kdy automaty, které povoluje ministerstvo financí (videoloterijní terminály, pozn. red.), by doběhly podle zákona do roku 2014. A nebo bychom žádali ministerstvo financí, aby zakázalo i současné, jako je to v Chrastavě,“ nastínila Sedláčková.

Boj hazardu vyhlašuje i místní politická strana TOP O9. Ta na zastupitelstvu města Litvínova přednese svůj nulový návrh a vyzývá všechny, které téma hazardu zajímá, ať přijdou stop hazardu v Litvínově podpořit.

Města mohou nově regulovat počet hracích videoterminálů. TOP 09 apeluje na radnici, aby regulaci využívala a nepustila do města nebezpečný hazard.

„Jsme zásadně proti hazardu ve městě a automaty chceme zakázat vyhláškou. Je nesmysl povolovat videoterminály v místech, kde už je nyní problémů dost. Situaci to jen zhorší. Ruku v ruce s hazardem jdou sociální problémy, uvedl Gustav Hotový, regionální předseda TOP 09.