Akce se nesla v přátelském duchu. Zahájila ji pantomima a alegorie na přechod z fosilních zdrojů na obnovitelné zdroje energie. Úvod shromáždění se konal pod taktovkou zástupce organizace Fridays for future Petra Doubravského. Ta zformuluje čtyři požadavky, zahrnující například co nejrychlejší konec spalování uhlí, které adresuje české vládě.

„Naše vláda kašle na naši budoucnost,“ řekl mimo jiné v projevu, za což ho přítomní ocenili potleskem. Jiří Jeřábek z Greenpeace zase připomněl odpovědnost, kterou dle jeho hnutí má Česká republika v otázka enviromentalistiky. „Řadíme se k zemím, které mají největší historickou odpovědnost za spalování uhlí. Musíme jednat,“ sdělil demonstrantům. Akce se účastnil například i kandidát na senátora Daniel Pitek, který jakožto zemědělec a myslivec s obavou pozoruje dopady klimatických změn na krajiny v regionu.

Na místě bylo přítomno několik desítek policistů, oplocený areál elektrárny strážili i hasičské jednotky a zástupci bezpečnostních agentur. K žádnému narušení pořádku nebo střetu s demonstranty ale nedošlo, po ukončení projevů se demonstranti vydali na poklidný pochod na zastávku a akce skončila. Akční týden ale nadále pokračuje, autonomní skupiny chystají projevy občanské neposlušnosti. Stále zůstávají aktivistky na rypadle v dole Vršany.