Ta akci svolala přesně deset let od takzvané Bitvy o Janov. Tři řečníci včetně předsedy DSSS Tomáše Vandase zkritizovali politiky, nepřizpůsobivé, Romy, neziskové organizace, novináře, imigranty, sionismus, lidi s odlišnou sexuální orientací a liberální demokracii a vyzvali k jednotě nacionalistů. Své oponenty označili za darmošlapy, parazity, příživníky, sluníčkáře a havloidní lůzu.

 Kromě emotivních projevů, potlesku a výkřiků sympatizantů byla demonstrace klidná. Vše monitoroval speciální policejní vůz s kamerami, policisté v uniformách i civilu postávali u davu a na okrajích náměstí. Akce trvala zhruba hodinu, poté se účastníci rozešli. Ve stejnou dobu postávaly v ulici Hamerská v Janově desítky obyvatel, většinou Romů. Před deseti lety takto strážili sídliště, na které pochodovalo přibližně 1 500 nacionalistů a jejich příznivců.

17. listopadu 2008 vyústily sociální problémy v Janově v pouliční bitku mezi radikály a policií, která demonstranty do sídliště nepustila a zabránila tak pokusu o protiromský pogrom. Po nepokojích vyhlásila radnice tzv. Nulovou toleranci. Její iniciátor a tehdejší starosta Daniel Volák se přišel na výroční mítink DSSS podívat stejně jako řada novinářů z regionálních i celostátních médií.