Doba, kdy si rodiny doma ohřívaly mraženky z továrních jídelen a neznaly alternativu, je pryč. Zájem o nové druhy potravin roste i na Mostecku. Ukázal to třetí ročník Superfestivalu zdraví v areálu Oblastního muzea v Mostě, kterého se v sobotu zúčastnily desítky vystavovatelů a přes 2 000 návštěvníků. Z akce nadšenců pro nadšence se stal během krátké doby největší veletrh zdravého životního stylu na severozápadě Čech, který nabízí mobilní veganské restaurace, fair trade kavárny, přednášky expertů, stánky se zdravou výživou, kosmetikou a obuví, jógu, masáže a doprovodný kulturní program.

„Letošní ročník i přes nepřízeň počasí hodnotíme kladně. Festival děláme hlavně pro osvětu, chceme návštěvníkům nabídnout nové informace, workshopy a ochutnávky a také zásobit jejich spíže. Zájem roste, loni jsme měli padesát vystavovatelů, letos sedmdesát,“ sdělila zakladatelka a pořadatelka festivalu Alena Saladiaková z mostecké společnosti Superpotravina, která zaměstnává jen pár lidí.

Příprava festivalu, který trvá sedm hodin, zabere tři čtvrtě roku. „Je to náročná záležitost, kterou neseme na svých bedrech. Ale ten pocit zadostiučinění a zpětná vazba od vystavovatelů a návštěvníků nás vždy pohání k tomu připravovat další ročníky,“ dodala Saladiaková.

„Je to super a jsme fakt spokojení. Projeli jsme prakticky celou republiku a tato akce je zatím po pražském Festivalu Evolution nejvydařenější,“ sdělila Lucie Dočkalová z pražské firmy Himalyo. Ta se zaměřuje na bio výrobky z tibetského rakytníku a kustovnice čínské, které jsou přírodním zdrojem vitamínů a nahrazují ty v běžných tabletách. „Jsme mladá značka a snažíme se o osvětu. Lidé se více zajímají o to, co jedí, a přecházejí od chemie zpátky k přírodě,“ uvedla Dočkalová.

Mostecký festival se moc líbil i Martině Beranové z liberecké společnosti Orzo coffee, která s kolegyní představila Nekávu – moderní bezkofeinovou meltu vyrobenou z praženého bio ječmene z Jeseníku. „Přišlo hodně lidí, od rána jsme se nezastavili, protože hned byly fronty. Byli jsme tu poprvé, a ani jsme neměli čas si vše projít. Jezdíme na velké akce, třeba na Evolution, ale tady je to příjemnější, rodinnější, víc na pohodu,“ prohlásila Beranová.

Podle ní jsou Mostečané otevření k ochutnávání novinek a alternativní „nekávu“ přijali, protože z ní lze připravit jakýkoliv druh kávy, třeba espresso, cappuccino a latte. Na festival přijeli i známí specialisté na výživu, lékař David Frej a dietoložka Margit Slimáková, kteří zaplnili přednáškový sál.

Následovat budou další hosté a programy. Podle organizátorky se mohou příznivci zdravého životního stylu těšit na 4. ročník. „Bude určitě v muzeu. Spolupráce s ním je vynikající a líbí se nám historické prostory. Všichni to kvitují, takže se nehodláme přemisťovat,“ sdělila Saladiaková.

Muzeum se před několika lety více otevřelo veřejnosti a festival zdravého jídla a pití má jeho podporu. „Je pro všechny, kteří se nebojí poznat něco nového. Program je nejen pro dospělé a milovníky zdravého životního stylu, ale i pro děti a seniory,“ reagovala mluvčí muzea Jitka Klímová.

V sobotu na Fler jarmark
V sobotu 1. června od 10 do 18 hodin bude v areálu muzea Fler jarmark spojený s dětským dnem. Nabídne ručně vyráběné dekorace, oblečení, tašky, deky, šperky, keramiku, plstěné výrobky, hračky, mýdla, bylinkové sole do koupele, kožené výrobky, čokoládové pralinky a další originální výrobky. Děti si vyzkoušejí výrobu v dílničkách.