Mostečtí asistenti prevence kriminality prošli ráno park Střed a našli dvě jehly, které vložili do speciální příruční krabičky z plastu. Když ji během směn naplní zhruba dvaceti stříkačkami, na služebně infekční materiál vysypou do větší dezinfikované nádoby. Její obsah se pak předává k likvidaci K-centru.

Podle asistentů, kteří pravidelně procházejí spodní část třídy Budovatelů od Stovky po Skupovku, se situace v parku zlepšuje, ubylo bezdomovců i narkomanů. Přesto několikrát za týden najdou v parku pár stříkaček, které se obvykle povalují na stejných místech. „Už předem víme, kam máme jít,“ řekli asistenti pracující na ranní a odpolední směny. Při sběru jehel používají ochranné rukavice a pomáhá jim i pinzeta. Nebezpečný odpad občas nacházejí také na chodníku a jednou byla jehla i na přechodu pro chodce u Prioru. Na jehly v ulicích se v úterý více zaměřily i hlídky strážníků. I pro ně je to, stejně jako pro asistenty prevence kriminality, součást jejich každodenní práce.

Radnice chce letos zahájit rekonstrukci parku Střed ve spolupráci s Nadací Proměny, která poskytne 25 milionů korun. Projekt se připravoval s veřejností, pro kterou se konaly v parku různé akce. Pro páry, které se přijdou 1. května do parku políbit pod rozkvetlý strom, budou volně k dispozici tulipány, které si páry budou moci odnést domů. Nadace spolu s městem prosí všechny příchozí, aby dodržovali opatření proti šíření koronaviru.