Kvůli výrobě a rozsáhlé distribuci pervitinu stojí před Okresním soudem v Mostě Daniel Nachtmann. Je obviněn, že od března 2010 do ledna 2011 ve více než šedesáti případech prodal na Mostecku za 500 až tisíc korun narkomanům drogy. Drogy si zájemci objednávali u svého dodavatele po telefonu. Od začátku letošního roku měl obžalovaný pervitin vyrábět v zahradním domku v Patokryjích u Mostu.

Obžalovaný u soudu nevypovídá. Jako svědci hovořili v soudní síni narkomani, kterým Nachtmann pervitin obstarával. „Vím, že mu říkali Lenin. Drogu jsem si od něj koupila asi pětkrát v průběhu září a října loňského roku. Dostávala jsem ji v sáčcích, za které jsem platila pět set korun,“ uvedla jedna ze svědkyň.

„Celkem mi obžalovaný obstaral bílý prášek asi v osmi až deseti případech. Já jsem si to vždy šňupnul. Buď jsem mu za to dal 400 korun nebo zaplatil pivo. Na předávání dávek jsme se domlouvali telefonicky,“ vypověděl další svědek. Striktně se však vyhýbal tomu, aby bílý prášek označil jako pervitin. „Já jsem od něj chtěl něco na povzbuzení, ale co mi dával, to nevím. Nejsem chemik,“ trapně se vymlouval, až soudce pořádně rozčilil.

Mlžil též muž, kterému patřil zahradní domek v Patokryjích, kde měl Nachtmann drogu vyrábět. „Obžalovaný ke mně občas jezdil, a to i v době, když jsem já doma nebyl. Vím, že u mě měl asi měsíc dvě kovové bedny a přivezl i kovové kufry, co bylo uvnitř, netuším. Já jsem ho nikdy vyrábět pervitin neviděl. Z doslechu jsem však věděl, že drogy vaří a prodává. Když do domu vtrhla policie, tak jsem zrovna spal,“ vypověděl. Přiznal, že sám byl též uživatelem drog, prý ale už s fetováním přestal.

Nachtmannovi hrozí za drogové delikty v případě uznání viny 1 až 5 let za mřížemi. Hlavní líčení v případu bude pokračovat 3. října odposlechy telefonátů, ve kterých si narkomani s obžalovaným sjednávají schůzky za účelem předání drogy.