Z ploch ve městě pomalu zmizela zelená, a nahradily ji jiné barvy. Podzimní. Převážně oranžová. Co taky naděláte, když ani takový topol zelenou prostě neudrží. Začalo pršet a snáší se mlhy. Ale zatímco dešti se do práce nikdo neplete, mlží kde kdo.

Nevyřešených otázek zůstává stále dost, na republikové i mostecké scéně. Celý národ upírá oči k Janovu, který odpovídá úsměvem. Bohužel to nejsou úsměvy spokojených obyvatel, ale do očí bijící výsměch, za břicha se popadajících Romů. Policie selhala, ale mlží. Všechno je na ruby. Jsme asi jediný stát na světě, kde je utlačovaná většina. „Nadstranický“ president podporuje koncerty modrých ptáků a dopravu v Praze řídí Kočka. Nic proti tomu. President ať si dělá co chce, a když umře mafián, nechť má třeba skleněnou rakev jako Sněhurka. Když s pompou tak s pompou.

Doufejme, že všechno najde řešení. A když ne ve státě, tak aspoň u nás. Technické služby se možná nabaží oranžového spadu, a do týdne to listí třeba uklidí. Policie začne dělat svou práci, přestane tlouct důchodce a zavede pořádek v Janově. Most přestane blbnout a konečně prodá lidem zbytek bytů, za nějakou rozumnou cenu, aniž by to nabízelo pražským vykukům. Nebo krušnohorským. To vyjde na stejno.

Ale deštivé počasí má i svoje pozitiva. Z ulic zmizeli jehovisti od týmobajlu, což řada přepadených lidí kvituje s povděkem, jelikož poslední dobou připomínala Budovatelka perský trh. Tak doufejme, že to bude první vlaštovka, přestože právě ony nás na podzim opouští. A možná ví proč