Nečekaná změna, kterou si řada Mostečanů přála už před dvěma lety, může o víkendech výrazně oživit pustou část středu města.

„Farmářské trhy budou blíž k lidem," řekl Mosteckému deníku za pořadatele Adam Weber.

I když na hipodrom svážely lidi zadarmo autobusy, dvouleté zkušenosti ukázaly, že při nepříznivém počasí návštěvnost klesá. Střed města je podle Webera v tomto ohledu ideálním místem.

„Místo je volbou pořadatele. Nic proti tomu nenamítáme," sdělila Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí společnosti Czech Coal. Ta je většinovým vlastníkem hipodromu a partnerem prvního letošního trhu. Zda bude s pořadateli spolupracovat i nadále, není ještě jasné. Těžaři stále jednají o nové strategii podpory regionu.

Podle Webera není vyloučeno, že trh by mohl být i v Repre. To by umožnilo další novinku: celoroční prodej. „Nabídli jsme variantu, že farmářské trhy mohou být i uvnitř," potvrdila manažerka Repre Lenka Horová.

V sobotu 16. února se trh zaměří na zabijačkové hody. Potrvají od 10 do 17 hodin. Kdo přijde v masopustní masce, dostanete koblihu a svařák či teplý mošt zdarma. Hody u Repre nabídnou jitrnice, jelita, zabijačkový guláš, sýry, medovinu, bylinky a další selské speciality.