České dráhy vypraví zvláštní parní vlaky tažené lokomotivami 475.179 „Šlechtična“ a 556.0506 „Štokr“ a také muzeální elektrickou jednotkou přezdívanou „žabotlam“. Vlaky budou jezdit převážně na trase Ústí - Teplice - Most.

„Lákadlem pro fanoušky železnice budou bezesporu souběžné jízdy obou parních vlaků v některých mezistaničních úsecích,“ uvedla mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Na tuto mimořádnou příležitost pro fotografy dojde v úseku Ústí nad Labem hlavní nádraží - Teplice dopoledne. Oba vlaky vyjedou v 9.45 a do Teplic přijedou v 10.09. I odjezd do Bíliny bude souběžný - v 11.14 hodin. V tomto úseku pojede rychlíková „Šlechtična“ na plný výkon a do Bíliny přijede v 11.36. „Štokr“ má příjezd o čtvrt hodiny později. Souběžně obě soupravy pojedou ještě z Mostu do Bíliny, a to s odjezdem ve 12.33.

„Plné jízdné v úseku Ústí - Most bude stát 150 korun. Jízdenky bude možné zakoupit pouze u průvodčích. Ve vlacích neplatí běžný tarif ČD ani jízdenky Dopravy Ústeckého kraje,“ upozornila mluvčí. Děti do pěti let mohou jet zdarma.

(ron)