„Pornografie, vystupování jménem někoho jiného, mystifikace či nevyžádaná reklama – spam, to je jen zlomek z potenciálních internetových nebezpečí. Pro rodiče s dětmi je proto připravena samostatná hodina s návodem, jak vhodně zabezpečit počítač a jak blokovat přístup na různé stránky,“ sdělil Miroslav Průša, ředitel společnosti. Lektoři rodičům také předvedou, jak lze snadno a rychle zabezpečit profily dětí na sociálních sítích, a minimalizovat tak rizika spojená s jejich užíváním. Kurz v nekuřáckém sídle firmy trvá šest hodin a první začíná 23. května.

Softex založený těsně po sametové revoluce na sebe upozornil v roce 1999, kdy začal realizovat rozsáhlý projekt Centrální Informační Sítě (CIS) v Mostě. Obytné domy s CIS mají přístup k internetu, telefonním službám a digitální televizi.

Certifikát Společnost přátelská rodině získaly v minulosti také mostecká Archa a centrum Benedikt.

Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť mateřských center v roce 2004. Oceňuje ty, kteří ulehčují život rodin s dětmi opatřeními, která dosud nejsou u nás stále běžná – bezbariérový vstup a pohyb, rodiny s dětmi vítány, nekuřácké prostředí, rodinné slevy pro jakkoliv početnou rodinu, podmínky trvale udržitelného života. Oceňováni jsou i zaměstnavatelé, kteří poskytují svým zaměstnancům podmínky pro slaďování rodinného a pracovního života: umožňují rodičům využít zkrácené úvazky či flexibilní pracovní dobu, podporují možnost sdílených pracovních úvazků, zaměstnávají rodiče po rodičovské dovolené, umožňují rodičům s malými dětmi pracovat z domova, či poskytují jinou formu podpory na pracovišti rodičům s malými dětmi.