Pro Krušnohor se stala neúnosnou finanční situace domů, ve kterých žijí desítky neplatičů. Družstvo za ně platí zálohy, přičemž měsíčně tak do sídliště napumpuje přes šest set tisíc korun. Proto začalo jeho vedení uvažovat o ukončení správy v těchto domech. Až pět bloků, konkrétně D2, D3, C, H, R2, se tak mohlo od léta ocitnout bez tepla a teplé vody, pokud by nájemníci nebyli schopni sami plně zálohy hradit. Do této skupiny se blížil i blok F2, kde začaly dluhy také stoupat.

Situace se ale změnila. „Sáhli jsme u nich k přísnému ekonomickému režimu. To znamená, že jsme například přestali s opravami. Z poplatků jim tak odpadly tyhle položky a z těchto peněz se místo toho platí ta média," řekl ředitel Krušnohoru František Ryba. Nevidí v tom ale šťastné řešení. „Za dlužníky se tak platí z toho, co se uspoří za údržbu. To je pro platící nájemníky prostě šílené," podotkl.

Krušnohor ale podle všeho nebude dále spravovat blok R2, o kterém se v současné době mluví jako o vůbec nejvíce problémovém na celém sídlišti. Podle odhadů v něm žije až sto dětí. „Dozvěděli jsme se, že nemají zájem s námi dál spolupracovat. Dům si rozdělily asi tři realitní kanceláře," pokračoval František Ryba.

Velké potíže působí i blok H. Jeden z jeho obyvatel totiž začal na Krušnohor podávat jednu žalobu za druhou. „Rozhodl se, že si tím asi bude vydělávat. Žaloval nás třeba za to, že jsme mu nedali klíče od všech společných prostor domu. Protože je v zákoně napsáno, že má dostat klíče od společných prostor, tak je možné, že ten spor prohrajeme. Nemáme sílu s ním dál bojovat," uvedl Ryba s tím, že družstvo přestane v domě v nejbližší době plnit roli statutárního orgánu. „Zatím tam dál fungujeme jako správce. Za měsíc proběhne schůze, kde si budou muset nájemníci zvolit nový statutární orgán a určit, jak dál."

Blok H navíc trápí také štěnice. Nevítaný hmyz se šíří i dalšími domy. Zejména pak těmi zmíněnými výše. Právě v nich ale Krušnohor kvůli úspornému režimu nebude platit deratizaci. Nájemníci si ji musejí hradit sami.