Že v Mostě chybí několik tisíc parkovacích míst, přiznává i vedení magistrátu. „V současné době máme v registraci vozidel přes čtyřicet tři tisíc aut. Vyřešeno je asi dvacet tisíc parkovacích míst. Kdybychom chtěli, aby měl každý kde zaparkovat, museli bychom postavit přes dalších 23 tisíc míst,“ uvedl primátor Mostu Vlastimil Vozka.

Soutěž o nejvhodnější návrh komplexního zajištění dopravy, kterou magistrát vyhlásil, byla pro nedostatek příspěvků zrušena. „Nyní se vrátíme zpět a budeme se snažit získávat co největší počet parkovacích míst. Teď už tedy jen v režii města,“ dodala náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Alespoň částečným řešením současné situace by byl podle vedení města parkovací dům nebo časové parkování na placených stáních. „Je problém obzvláště na sídlištích najít volné místo. A tak by měl řidič pronajaté místo jen od večera do rána a přes den by tam mohl parkovat někdo jiný. Třeba jen na pár hodin,“ řekla Jeníčková.

Pro parkovací dům, který by řidiči uvítali, však město nemůže najít investora. „Pokud by se našel takový investor, který by zde dům postavil a provozoval, tak se tomu samozřejmě nebráníme, ale město samo do takové akce nepůjde. Maximálně by se mohlo uvažovat o společném projektu,“ sdělil Vozka.

Mostecký magistrát letos postaví tři sta nových parkovacích míst. „Osmdesát devět míst již přibylo v České ulici a dalších čtyřicet osm u Kosmosu. Další výstavba je plánována v průběhu srpna až listopadu letošního roku,“ uvedla tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Na nová parkovací místa se tak mohou těšit řidiči v ulici Javorová, Kříže, Malíka, Budovatelů, Fibichova a pod Resslem.

Více ve středečním vydání Mosteckém deníku.