Záměr schválilo ve čtvrtek vládnoucí Sdružení Mostečané Mostu. Spolupracující komunisté je podpořili. Návrh je součástí dokončovaného rozpočtu města na rok 2009. V prosinci o něm bude hlasovat zastupitelstvo. V něm má SMM-KSČM většinu křesel.

„Zpracování rozpočtu se blíží do finále a s touto položkou počítáme. Zadali jsme konkrétní úkoly k naplnění našeho záměru přepravovat tuto skupinu obyvatel od prvního září 2009 zdarma,“ řekl včera Deníku primátor Vlastimil Vozka.

„Došli jsme v radě s koaličními partnery ke shodě,“ sdělila jeho náměstkyně Hana Jeníčková. „My s tím souhlasily,“ povrdil náměstek primátora Jiří Kurcin z KSČM.

„Městská hromadná doprava pro děti školou povinné a všechny důchodce zdarma!“ To sliboval před volbami v roce 2006 podnikatel a nejvlivnější člen SMM Jiří Zelenka. Školáci zadarmo jezdí od července 2007.

Záměr rady nepodpoří opoziční ODS. „Je to pro nás nepřijatelné. Na svých argumentech trváme,“ řekl zastupitel Vladimír Bártl. Podle něj město přijde zbytečně o další miliony korun. ODS také kritizuje, že MHD je jedna z nejdražších v ČR. „Ti co platí, platí více,“ dodal.