Ženu, která s ním žila několik desítek let pod jednou střechou prý zabil proto, že už dále nemohl snášet každodenní hádky. Družku umlčel několika ranami sekyrou do hlavy. Včera o tom informovala policie.

„Motivem vraždy byly dlouhotrvající osobní neshody mezi oběma lidmi, kteří spolu žili déle než třicet let,“ sdělila tisková mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová.

Osmdesátiletý senior zabil ženu na konci minulého týdne v rodinném domku, kde společně bydleli. Uhodil ji několikrát do hlavy sekyrou, potom založil požár a z domu odešel. Oheň se však bez přístupu vzduchu nestačil rozhořet. Na to, že se v domku děje něco divného, upozornili sousedé.

Přivolaní hasiči a policisté nejdříve našli tělo mrtvé ženy. Když začali prohledávat okolí místa činu, objevili v nedalekém lesíku v šoku osmdesátiletého druha zavražděné. Kvůli špatnému zdravotním stavu musel být muž převezen do mostecké nemocnice. Kde ho kriminalisté v pondělí odpoledne po svolení lékařů též vyslechli.

„Muž byl obviněn z vraždy. Vyšetřování je vedeno na svobodě. Důchodce je nadále hospitalizován, jeho zdravotní stav vyžaduje pobyt v nemocnici,“ doplnila Hrubešová.

Sousedé, kteří osmdesátiletou ženu i jejího druha znali několik desítek let, si tragédii neumí vysvětlil. Fanynka, jak mrtvé říkali, byla slušná a velmi pořádná. Se svým druhem žila spíše samotářským životem. Žena svému příteli byla navíc ve stáří zřejmě velkou oporou.

„On byl hodně nemocný, snad po infarktech, a ona se o něj starala. Všude chodili spolu. Vůbec si nedokážu vysvětlit, proč to udělal,“ řekl jeden ze sousedů.

Že nemuselo v domácnosti vše „klapat“, ale někteří z nich naznačují. Shodli se, že Fanynka si dala ráda pivo a alkoholu holdovala častěji než bylo zdrávo. „Láhve s pivem si domů nosila. Já k ní ale moc domů nechodila, ona na svého druha dost žárlila,“ řekla sousedka Raduše Pohlová.