Pražští sochaři Michal Stránský a Jaroslav Urbánek opravili v parku u sportovní haly Biologické těleso. Autorem uměleckého díla, kterému děti říikají UFO nebo létající talíř, je sedmaosmdesátiletý akademický sochař Josef Klimeš.

Sochaři doplnili chybějící část, která byla původně z kovu a kterou před lety někdo ukradl. Použili stejný materiál.

Iniciátorem opravy byl sám Klimeš. Město s jeho nápadem souhlasilo. „Biologické těleso lidi znají. Je to má vizitka jako autora. Když bylo poškozené, vypadalo jako torzo a dělalo ostudu mně i Mostu," sdělil Mosteckému deníku Klimeš.

Na to, že by měl prosadit opravu plastiky, ho upozorňovala i jeho manželka. Těleso z leštěného prachatického dioritu viděli poprvé návštěvníci výstavy Socha a město v Liberci v roce 1969. Plastiku o průměru 220 centimetrů poté koupilo město Most pro svůj centrální park. To se psal rok 1972. Hlavně děti si hladkou plastiku nezvyklého tvaru, který se vymykal tzv. socialistickému realismu, oblíbily a využívaly ji jako klouzačku, podle sochařů to ale nemělo na její stav vliv. 

Park patřil k nejkrásnějším v regionu. Tvořila ho kaskáda s okrasnými bazénky a geologická výstava kamenů. Park postupně zchátral, stal se místem vandalů a narkomanů a radost v něm lidem dělá jen udržovaná zeleň. Nákladná rekonstrukce areálu za více než 60 milionů korun se odložila a projektová dokumentace šla do šuplíku. První studie počítala i s dětským hřištěm a oplocením po vzoru parků ve větších městech.

O AUTOROVI Josef Klimeš se narodil v roce 1928 v Měříně na Moravě. Studoval dějiny umění a estetiku a na AVU v ateliéru J. Laudy. Je držitelem řady ocenění a je spolutvůrcem československého pavilonu na EXPO´58 v Bruselu, kde dostal cenu Grand Prix za plastiku pro světovou výstavu. Jeho sochu Pohár dostal papež při první návštěvě Prahy.