O tom, že to bude velkolepá oslava, svědčí bohatý program.

"Pro návštěvníky je připravena veškerá technika, kterou dopravní podnik využívá, autobusy, tramvaje, jeřáb či vysokozdvižná plošina a navíc jako první budete moci otestovat zbrusu novou tramvaj EVO I, kterou na této akci dopravní podnik představí (ZDE)," informoval Jiří Novotný, náměstek pro strategii a rozvoj dopravního podniku.

Návštěvníci si budou moci také vyzkoušet trenažér automobilu, simulátor úrazu hlavy či absolvovat stanoviště na prevenci alkoholu a návykových látek.

7. srpna 1901 začaly jezdit na 13kilometrové trati Most - Litvínov - Janov předchůdkyně dnešních tramvají. Později přepravovaly kromě lidí také různý materiál.

Policie České republiky bude mít v areálu informační stánek a představí svou technikou. Hasičský záchranný sbor ukáže například hašení požáru přímo v areálu podniku a městská policie předvede ukázku výcviku psů, do kterého strážníci zapojí i samotné návštěvníky.

Automobiloví nadšenci uvidí ukázky závodních motokár, formulí či sportovních vozů. Pro děti podnik připravil nafukovací skluzavku, stánek s nafukovacími balónky a doprovodnou hudbu s moderátorem.

Bude i soutěž o věcné ceny po vyplnění anketního lístku. Den otevřených dveří vznikl za podpory Ústeckého kraje.

Akce se koná jako součást Mostecké slavnosti, která bude v sobotu 10. září u přesunutého kostela. Ke slavnosti se připojila také mostecká knihovna, která chystá vernisáž velké výstavy obrazů s hornickou tématikou. Více o Mostecké slavnosti ZDE.

PROGRAM DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
9:00 zahájení
10:00 ukázka činnosti HZS Ústeckého kraje
10:45 losování anketních lístků a vyhlášení výherců věcných cen
11:00 ukázka činnosti Městské Policie Most
12:00 ukončení

Program Dne otevřených dveří.Zdroj: DPmML