S dohledem na dopravu mají mnohem více práce bečovští strážníci. „Po obci se pohybuje spousta malých dětí, které nedokáží vždy správně odhadnout situaci a vbíhají do silnice, mnohdy bez rozhlédnutí,“ upozorňuje velitel obecní policie Pavel Šesták na nebezpečné okamžiky a vyzývá řidiče k maximální obezřetnosti a opatrnosti. Zhoršení situace předpokládají tamní strážníci o prázdninách.

Za uzavírku tahu na Prahu od Odolic po Dobroměřice může zpoždění výstavby první etapy rekonstrukce silnice, které způsobily nepříznivé klimatické a geologické podmínky. „Úplná uzavírka bude trvat do doby, než bude zprovozněna první etapa Dobroměřice – Raná, která by měla být otevřena od 15. července. Celá uzavírka by tak neměla být delší než tři měsíce,“ uvedla Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Někteří řidiči jezdí i na uzavřené silnici. Více ZDE.

Zatímco osobní automobily mohou využívat objízdnou trasu přes Bečov, nákladní vozidla nad čtyři tuny musí kolem zóny Triangle. Ne všichni řidiči to ale respektují. „Během dne mnohdy strážníci zastaví několik nákladních automobilů, řidičům je poté udělena bloková pokuta,“ informoval Pavel Šesták.

Na provoz v Bečově se tento týden zaměřuje také dopravní policie.

Silnice I/28 mezi Dobroměřicemi a Odolicemi prochází celkovou rekonstrukcí, která má odstranit dopravní závady. Silnice bude po rekonstrukci širší o dva metry a bez terénních vln – tedy přehlednější a bezpečnější.

Stavební práce byly zahájeny v březnu loňského roku. Náklady na stavbu jsou vyčísleny na 427 milionů korun. Částka je hrazena z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a z dotací Evropské unie.