Obměna části vozového parku stála 31 milionů korun. Čtyři autobusy ve firemních barvách dopravního podniku jsou už v jeho mosteckém areálu, páté vozidlo míří na výstavu Czechbus, odkud se pak dopraví do Mostu.

„Vozy jsou mimo jiné vybaveny vnitřním kamerovým systémem včetně čelní kamery a USB porty pro dobíjení drobné elektroniky. Před jejich nasazením do provozu doplníme do autobusů náš odbavovací systém,“ sdělil  ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

Budou jezdit v Mostě

Nové autobusy typu SOR NS 12 nasadí podnik na linky MHD v Mostě. Podle ředitele se jedná o zcela nové modely autobusů od společnosti SOR Libchavy s novým konstrukčním řešením karoserie a interiéru. Vozy mají splňovat požadavky pohodlné přepravy a i nejpřísnější emisní normy EURO 6.

Záznamy z kamer v MHD podnik uchovává po dobu tří dnů, pokud je mezitím nepředá Policii ČR. Po této době jsou záznamy automaticky přemazávány novými zaznamenanými daty, vždy od nejstarších záznamů. V novém autobusu typu SOR NS 12 je pět kamer v prostoru pro cestující a jedna je čelní. Podle podniku kamery slouží k ochraně majetku, řidičů a cestujících a jsou i prevencí proti vandalismu.