Převažovaly ženy a některé projevily hned na místě vážný zájem. Další zájmci se mohou obrátit na úřad práce.
„Ženy jednoznačně patří ke strážníkům. Náplní práce dohledové služby není jen dohlížet na to, aby se školáci dostali bezpečně přes přechod u školy. Děti se různě pošťuchují, perou. Kdybych k nim přišel já, tak je odtrhnu a pošlu domů, ale ženy dokáží od dětí zjistit, proč je někdo utiskovaný, proč jej ostatní bijí. Ony budou takovými strážnými anděly,“ mluvil k zájemkyním ředitel Městské policie Most Bronislav Schwarz.
Některé z přítomných žen přiznaly, že je tato práce zaujala hlavně kvůli dětem. „Mám děti a tato práce by se mi líbila. Sice mám ještě jednu nabídku na celý pracovní poměr, ale toto by mě lákalo více,“ řekla Deníku Jitka Kočová z Mostu.
Bezpečnost kolem dětí zaujala také uchazečku o tuto pozici Pavlu Ferešovou. „Mám zkušenosti, dělala jsem trenérku dětem, trénovala jsem i malé hokejisty,“ uvedla mladá žena, která by později ráda využila i možnosti nastoupit ke strážníkům nastálo. Školní dohledová služba při městské policii bude totiž sloužit jen do konce školního roku. Ředitel strážníků však dal uchazečům naději na pozdějiší pracovní poměr přímo u městské policie. „Rád bych pak ty, kteří budou mít zájem o práci u strážníků a jejich zdravotní stav jim to dovolí, u městské policie zaměstnal na stálo, pokud se uvolní nějaké místo,“ uvedl Schwarz.
Lucie Jungmannová, preventistka městských strážníků a zároveň autorka projektu, zájemkyně také upozornila, že tato práce ale není jen uhlídat děti na přechodu. „Musíte počítat s tím, že na vás budou někteří řidiči hrubí, ale také s tím, že u škol nejsou jen malé děti, ale i 14letí chuligáni, kteří si na vás dovolí pokřikovat, ať je vám 25 nebo 50,“ upozornila ženy Jungmannová.
Proto strážníci počítali s tím, že dohledovou službu budou tvořit smíšené dvojice. „Muži ale nemají zájem o úvazek na pět hodin denně a navíc prý nemají s dětmi trpělivost,“ vysvětlila nezájem mužů Miloslava Kondrová z úřadu práce.