Neff přijel na pozvání známého otce české školy rekultivace Stanislava Štýse s žáky své fotografické školy. Setkání se uskutečnilo na schůzce Rotary klubu Most v salónku hradu Hněvín.

„Ondřej chtěl, aby fotografovali na místech, kde se mostecká krajina zrekultivovala, aby viděli a zaznamenali, jakou prošla obměnou," řekl Mosteckému deníku Štýs.

Sám Neff hned v úvodu besedy s Rotariány přiznal, že je na Mostecku potřetí v životě. „Poprvé to bylo, když se přestěhoval kostel, podruhé na pozvání fotografa Hodače, kdy jsem se seznámil se Stanislavem Štýsem, a potřetí dnes s dvacítkou žáků fotografické školy," řekl Neff, který ale hned zdůraznil, že se necítí být fotografem. „Jsem především spisovatel a fotografie je pro mě stav duše. Je to podle mého vztah k lidem, vztah k hodnotám," přiznal.

V diskuzi s členy Rotary klubu Most se řeč točila kolem všeho možného. Probrala se politika, situace s imigranty, ale i fotografování či fungování a práce kolem Neviditelného psa, prvního internetového deníku, který Neff založil.

Známý spisovatel však nebyl jediným hostem setkání. Druhým byl Jiří Puc z mostecké společnosti Obex, který přítomné například seznámil s provozováním objektu na Benediktu.