Divadlo Rozmanitostí, loutková scéna Městského divadla v Mostě, prošlo přes prázdniny rozsáhlými opravami a do nové, jubilejní sezony, v které slaví 30 let vzniku, vstoupí nejen se zbrusu novými sedačkami v hledišti. Divadelníci jásají, protože divák bude mít větší komfort.

„Je to paráda! Věříme, že divák tuto zásadní změnu, která jej hned při vstupu do hlediště doslova bouchne do nosu, ocení,“ říká šéf uměleckého souboru Divadla Rozmanitostí Tomáš Alferi. Podle něj je výměna sedaček nejen zajímavý, ale zároveň i potřebný počin. „Je to v podstatě první stavební zásah za třicet let existence divadla, takže to už po rekonstrukci volalo. Divadlo dostává nový kabát, zatepluje se fasáda a dělají se další potřebné věci,“ doplnil Alferi s tím, že první představení mostecké divadlo odehraje druhý týden v září. Bude to představení Ať žijí duchové!

„To ale bude spíš taková předpremiéra, protože slavnostní otevření a uvedení zrekonstruovaného divadla do provozu se uskuteční až 28. října,“ dodal umělecký šéf souboru.

Ilustrační foto
Mosteckou Matyldu ozáří hasičská fontána

Divadlo Rozmanitostí prochází rozsáhlou rekonstrukcí prakticky po celé prázdniny. Oprava budovy zahrnuje zateplení fasády, výměnu oken a vchodových dveří. Úprava nebo výměna se týká i konstrukcí ovlivněných zateplením objektu, jako jsou například parapety a hromosvody, a vzduchotechniky pro odvětrání sociálních zařízení. Opraven bude rovněž okapový chodník podél objektu a venkovní schodiště. Omítka nové fasády bude mít tři hlavní barvy - červenou, oranžovou a šedivou.

Oprava budovy bude stát více než 7,8 milionu korun bez DPH, uvedla Olga Vyleťalová, vedoucí odboru investic mosteckého magistrátu. Dodávka a montáž celkem 140 divadelních křesel vyjde na více než 800 tisíc korun. Veškeré stavební práce by měly skončit během září. 

Divadlo Rozmanitostí, jako druhá profesionální scéna Městského divadla v Mostě, vzniklo v roce 1987 jako divadlo orientované na dětského diváka. První premiérou byla pohádková hra Jiřího Středy s názvem Tak povídej, kterou autor také sám režíroval.