Jedna souprava se speciálními vagony s kamny na úhlí vyjede v 9 hodin a 25 minut z teplického nádraží do Louky u Litvínova se zastávkou ve stanici Háj u Duchcova. Druhá souprava se stejnými vozy vyrazí z Lovosic v 8 hodin a 10 minut a pojede po tzv. Švestkové dráze. „To znamená, že se jedná možná o vůbec poslední veřejný vlak na této populární trati, která vede nádhernou krajinou Českého středohoří,“ uvedl Martin Müller, předseda Klubu přátel krušnohorské železnice.

V 9:40 bude vlak v Mostě. Oba se pak podle Müllera setkají v Louce u Litvínova, kde se spojí v jednu velkou soupravu. Odtud pojedou přes Hrob, Dubí a Bouřňák na Moldavu, kde je připravený pro turisty program. Vlakem bude navíc procházet čert, mikuláš a anděl.

„Vzhledem k omezené kapacitě soupravy již probíhá opravdu poslední doprodej jízdenek,“ upozornil Martin Müller.

Na moldavském nádraží bude probíhat prodej upomínkových předmětů o Kulturní památce ČR tratě na Moldavu včetně turistické známky a nástěnného kalendáře. Taktéž svou ukázku předvedou členové vojenského historického spolku a ještě jednáme o případném dalším progarmu. V případě vynikajících sněhových podmínek bude probíhat soutěž o stavbu nejhezčího sněhuláka.

Cestující, kteří chtějí jet soupravou z Teplic, si jízdenky mohou zakoupit v informační kanceláři ČD v Teplicích na nádraží denně do 17 hod. Jízdné je 100,- Kč pro děti od 6 do 15 let a pro dospělého 150,- Kč.

Již zbývá obsadit poslední vagon.