Pokud chovatel ale respektuje pravidla, chová jen silná a kvalitní včelstva, tak by pro něj letošní dlouhotrvající zima nemusela znamenat žádnou katastrofu. „Dobře zásobené, silné včelstvo přežije," říká včelař z Lomu Petr Táborský. V tomto období si už včely obvykle berou z přírody. „Kdyby bylo jaro, jak má být, květy by už byly venku. Vše bude letos opožděné," vysvětluje mostecký včelař Jiří Brejcha.

Prvního letošního medu se tak podle něj dočkáme až v polovině června. Většinou se med stáčí o měsíc dříve. „Příroda to dožene, květy vykvetou naráz. Ale včela svůj vývoj nedokáže urychlit. Matka nenaklade tolik, aby se včela vylíhla a byla připravena na opylování a snůžku prvních kvetoucích plodin," pokračuje Jiří Brejcha.

Zda budou mít nekončící studené dny dopad na kvalitu a množství letošního medu, nelze s jistotou odhadnout. „Záleží na přírodě, zda bude dostatek zdrojů nektaru, a to dnes nikdo nemůže vědět," doplňuje Petr Táborský.

Podle něj může mít zima podstatný vliv na množství jedině tehdy, kdyby vyhynuly nektarodárné rostliny, a to se v přírodě zatím neukazuje. Konečný zákazník se ale nemusí bát, že oblíbenou pochoutku nesežene. „Zásoby medu u včelařů by měly pamatovat s rezervami, a tak by pravidelný zákazník neměl nic poznat," uzavírá Petr Táborský.

Nepříznivé klimatické podmínky pravděpodobně cenu medu ovlivní. Přesto se ho stále vyplatí kupovat spíše od včelařů, než ve velkých obchodech. „Přímo od včelařů je nárůst nižší, než od překupníka," potvrzuje Jiří Brejcha.

Včelaři se shodují, že patříme k zemím, kde je cena medu dlouhodobě nejnižší. Nejzásadnější vliv na její výši mají ovšem velké řetězce, které často nabízejí nekvalitní levný a falšovaný med.

„To, že se zvyšuje cena medu, je hlavní zásluhou osvěty u zákazníků, kteří konečně pochopili, že se stali smetištěm Evropy a konzumenty odpadků," říká Petr Táborský.

A o kolik si za nejoblíbenější včelí produkt připlatíme? „Mělo by to být kolem dvaceti korun na kilu," prozrazuje předseda včelařů v Záměli Miroslav Mencl. Včelaři se tak mohou začít přibližovat k cenám, které vyjadřují skutečnou hodnotu medu.