Prodavačům řekla, že se už poněkolikáté pokouší zabít a stále se jí to nevede! Skončila na psychiatrii. O případu v pondělí informovala městská policie, která mladičkou dívku odvážela z obchodu do nemocnice.

Trávila se na zahradě

Co se v prodejně pro kutily vlastně stalo? Zprvu to vypadalo, že do obchodu opět dorazila jen nějaká zfetovaná zlodějka, která potřebuje další peníze na drogy a chce tedy něco ukrást. Mladá dívčina chvíli vrávorala mezi regály a prohlížela se ve vystavených zrcadlech. Nakonec se chopila asi stogramového sáčku s jedem na hlodavce a zamířila s ním k pokladnám. Neměla však v úmyslu zboží zaplatit. Jen si z boxů u kasy vzala vodu v půllitrové plastové láhvi na zapití a znovu se ztratila v obchodě. Respektive se takzvaně „zašila“ na venkovní prodejní ploše, kde už večer žádný zákazník nebyl, a postupně spolykala 4 granule jedu.

„Už když přišla do obchodu, tak mi byla podezřelá. Hlídal jsem ji. Když jsme s kolegou viděli, co udělala, tak jsme ji ze zahrady odvedli a volali záchranku a policii,“ řekl Deníku pracovník obchodu, který si nepřál být jmenován.

Byla „mimo“

Proč se dívka pokusila vzít si život, netušil. Prý to nijak nevysvětlila. Když ji odváděli, byla hodně omámená a jen drmolila o tom, že se jí už nechce žít.

„Vypadala jako feťačka. Říkala něco jako v tom smyslu, že se pokusila zabít už několikrát a prý se jí to stále nedaří,“ uvedl dále pracovník obchodu. Dodal, že prodavači v OBI i zdejší ochranka je zvyklá na ledacos, ale se zlodějkou, ze které se vyklubala sebevražedkyně, se setkali poprvé. „To jsme tu opravdu ještě neměli,“ řekl mladý muž.

Co si píchla?

Než mladou sebevražedkyni strážníci odvezli do nemocnice, tak se jim ještě svěřila, že jed na krysy nebyl jediným, který si vzala. „Tvrdila, že si snad ještě píchla jakýsi jed na včely. Na její paži jsme skutečně objevili viditelný vpich po jehle. Navíc si stěžovala na bolest a motání hlavy a byla celá rudá v obličeji,“ popsala mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová. Osmnáctiletá nešťastnice byla následně hospitalizována na lůžkovém oddělení mostecké psychiatrie.

Zda se bude chtít vyléčit, už záleží jen na ní.