„Poslušným majitelům budou rozdávány sáčky na exkrementy a informační letáčky. Ti neposlušní, kteří si po svém pejsku neuklidí hromádku, z úst dětí uslyší, že normální je po svém psu uklízet,“ informovala mluvčí strážníků Ilona Kozlová.

Plán hlídek   5. června 9-11 hodin 10. ZŠ  10. června 9-11 hodin  18. ZŠ  12. června 9-11 hodin 1. ZŠ    24. června 9-11 hodin 8.ZŠ      

Není to žádná novinka. První smíšené hlídky vyrazily do mosteckých ulic na jaře v roce 2010. Tehdy po roztátí sněhu zůstalo na trávnících a chodnících nezvykle velké množství psích exkrementů, najatá sběračská firma je nestíhala uklízet a výrazně stoupl počet stížností na znečištění města. Na popud žáků a učitelů 8. ZŠ, kteří chtěli mít čisté boty, tehdy vznikly společné preventivní hlídky dětí a městské policie upozorňující pejskaře na nepořádek. Uklízet po psech mají podle městské vyhlášky majitelé psů. Nedávno na problém psích výkalů upozornily nezvyklým způsobem matky ze sídliště pod parkem Šibeník. Na trávníku u bývalého dětského hřiště zapíchly do výkalů praporky s nápisem "hovno!" a vše nafotily.