Děti na Mostecku mají nekrásnější zážitky z dostání dárků, ale i z her s domácími mazlíčky nebo z úspěchů ve sportu.
Zážitky dětí, které se jim v paměti vybavují jako ty dobré, jsou vesměs podobné. Objevují se ovšem i nevšední zážitky jako seskok padákem, jízda na skútru, sjíždění peřejí na nafukovací matraci nebo dokonce jízda vojenským terénním vozem.
Názory se mnoho neliší v závislosti na pohlaví či věku. Jen starší děti více uvádějí, že nejraději vzpomínají a nejspíše i dlouho budou na první polibek, první sexuální zážitek nebo partnerský vztah.
Avšak každý nemáme jen hezké vzpomínky a jsou i chvíle, na které vzpomínáme neradi. Opakem radostných událostí jsou jistě různá zranění či pobyty v nemocnici, kde musely děti trávit čas i několik týdnů bez přítomnosti svých blízkých. Rozchody rodičů nebo dokonce úmrtí někoho blízkého. Děti také nerady vzpomínají na špatné známky na vysvědčení a následné pokárání.
Jsou školáci, kteří za nejhorší zážitek považují pobyt na letním dětském táboře nebo škole v přírodě. Na zkoušení u školní tabule také mnoho z dětí nevzpomíná nejraději.
„Nejvíce se mi asi líbilo, když mě rodiče vzali na projížďku na koních. Na to budu asi vzpomínat nejraději. Zato nejhorší zážitek mám na noční hru s kamarády, kdy jsem zabloudila a rodiče se sousedy mě potom museli hledat,“ řekla Deníku čtrnáctiletá Karolína Boháčová.