Nepříjemné chvíle mají za sebou lidé, kteří v pondělí cestovali nízkopodlažní tramvají kolem mostecké Stovky. Nechybělo mnoho a mohlo dojít ke zranění nebo dokonce neštěstí. Na vůz projíždějící tramvajovou křižovatkou u bloku 100 totiž někdo zaútočil kamením. Jeden z hozených kamenů rozbil okno v salonu pro cestující. Pasažéři byli v šoku.

„Došlo k bezprostřednímu ohrožení bezpečnosti cestujících v tramvaji. Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský s tím, že případem se už zabývá policie.

Ilustrační foto
Děti házely kameny po autech v Janově. Vyšetřuje to policie

Útok se stal těsně před jednou hodinou odpolední. Podle některých cestujících z tramvaje měla kameny, které zasáhly vůz, házet skupinka dětí. „Případ vyšetřujeme jako poškozování cizí věci,“ potvrdila Deníku mluvčí policie Ludmila Světláková, která doplnila, že policisté po pachateli pátrají a vyžádají si dostupné kamerové záznamy.

Poničená souprava

Obyvatelé Mostecka cestující na linkách MHD tak přišli na několik týdnů o možnost využívat jednu z pěti nízkopodlažních tramvají. „Dopravní podnik odhadl škodu na vozidle do 30 tisíc korun,“ upřesnil Jiří Holý z oddělení strategie, rozvoje a komunikace dopravního podniku. Čekání na dodávku nového skla a následná oprava poničeného vozu si podle něj mohou vyžádat až čtyři týdny.

K útoku došlo zhruba ve stejných místech, kde loni v březnu vykolejila jiná tramvaj, a to kvůli kamení naskládanému v kolejišti. Cestující tehdy vyvázli bez zranění.

Na vůz projíždějící tramvajovou křižovatkou u bloku 100 v Mostě kdosi zaútočil kameny. Jeden z nich rozbil okno v salonu pro cestující. Pasažéři zažili šok.Zdroj: DPmML

Na vůz projíždějící tramvajovou křižovatkou u bloku 100 v Mostě kdosi zaútočil kameny. Jeden z nich rozbil okno v salonu pro cestující. Pasažéři zažili šok. Foto: DPmML

Nehoda tehdy způsobila komplikace v tramvajové dopravě, kolej byla mimo provoz skoro tři hodiny. Podle dopravního podniku bylo umístění kamenů na koleje nejspíš neuváženým školáckým jednáním, kriminalisté však událost vyšetřovali jako obecné ohrožení.

Vypadlá tramvaj.
Tramvaj v Mostě vypadla z kolejí, na trať u Stovky dal někdo kameny

Podobná nehoda tramvaje kvůli kamení na kolejích, které tam položil neznámý pachatel, se stala také v únoru roku 2012 na konečné stanici tramvajové linky č. 2 ve Velebudicích. Vůz tehdy přijížděl do zastávky a po kolizi vykolejil. Nepřevrátil se však, takže všichni čtyři cestující vyvázli bez větší újmy.

Michal Černý, předseda představenstva Bytového družstva 533, se dívá na momentálně pusté hřiště, kde partičky starších dětí tropí neplechu
Do obýváku přiletěl kámen. Místní chtějí ukončit hry výrostků a zrušit hřiště