Sebeobranu pro ženy budou vyučovat dva odborní instruktoři městské policie, kteří mají dlouholeté zkušenosti s výcvikem sebeobrany pro ženy a mají akreditovaný kurz.

„Podařilo se nám letos sehnat lektory systému sebeobrany Krav Maga. Ten klade největší důraz na prevenci napadení. Budeme učit ohrožené osoby, jak se do nebezpečných situací vůbec nedostat. Pochopením zásad bezpečného chování lze podle odborníků předejít až 80 % útoků. V případě, že se nepodaří nebezpečí vyhnout, pak by se měli absolventi kurzů umět účinně ubránit,“ uvedla manažerka prevence kriminality města Mostu Veronika Loucká.

„Na sebeobranu se nám podařilo získat dotaci, a kurzy proto můžeme mosteckým občanům nabídnout zdarma. Z dotace pořídíme i nový protiúderový oblek pro naše instruktory. Účastníci si tak budou moci vyzkoušet reálný útok silou. To zvýší pravděpodobnost, že se oběť bude v případě nebezpečí bránit správně a důrazně,“ uvedl ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

Přihlášky a další informace vám poskytne manažerka prevence kriminality Veronika Loucká na e-mailu: Veronika.Loucka@mesto-most.cz nebo na tel. 476 448 724.