Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude počasí v celém regionu ovlivňovat rozsáhlá tlaková níže a s ní spojené frontální rozhraní postupující od jihu.

Počasí na pátek: Oblačno, postupně až zataženo, odpoledne místy, později na většině území občasný déšť, místy vydatnější, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty 18 až 21 °C, na horách 12 až 15 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Místy očekáváme vydatnější a trvalejší srážky 20 až 40 mm.

Předpověď na sobotu: Zataženo s občasným deštěm, místy i vydatnějším, ojediněle bouřky. Během dne částečně ubývání srážek a oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 17 až 20 °C, na horách 13 až 17 °C. Slabý proměnlivý, během dne severovýchodní až východní vítr 1 až 4 m/s. Místy očekáváme vydatnější a trvalejší srážky, ojediněle okolo 40 mm.

Předpověď na neděli: Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšt nebo přeháňky, místy bouřky. Během dne přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Dětské dny a jiné akce na Mostecku se ruší kvůli počasí.Dětské dny a jiné akce na Mostecku se ruší kvůli počasí.Zdroj: Facebook

Vzhledem k předpovědi pořadatelé mění na poslední chvíli programy i místa konání. Den dětí se podle informací přímo od organizátora ruší Na Hipodromu v Mostě. Soutěžní odpoledne s projížďkami na koních se konat nebude. Děti mají ale v Mostě možnost navštívit Podkrušnohorské muzeum nebo Středisko volného času, kde se plánovaný program, vzhledem k možnosti konání uvnitř, nemění.

V Meziboří zatím zrušení akce neplánují a podle slov zaměstnankyně městského úřadu neztrácejí naději, že se počasí nakonec umoudří. Oproti tomu město Hora Svaté Kateřiny na svém facebooku zrušení Dětského dne kvůli dešti potvrdilo. Místostarosta obce Horní Jiřetín Jiří Sapoušek též sdělil, že se zítřejší Dětský den ani běh o pohár starosty neuskuteční, děti však o svůj svátek ochuzeny nebudou. Konat se bude o týden později 8. června.

Pořadatelé charitativní akce na Hněvíně Carpe Diem se rozhodli, že se počasí nezaleknou. Na své sociální síti uvedli i důvod tohoto předsevzetí: „Pojďme si připomenout hlavní význam celé akce – vydělat co nejvyšší částku pro spolek Nové háro, tedy pro onkologicky nemocné děti. Ve srovnání s touto problematikou je déšť naprosto banální záležitostí.“ Zároveň doporučují návštěvníkům „rain starter pack“- tedy pláštěnku a holinky. Organizátoři se také snaží zajistit dostatek stanů pro případ mokré varianty.

Simona Mann z NordFood na Carpe Diem 2023 s moderátorkou Blážou z TV Óčko.
Víkend na Mostecku: Petr Kolář, zábava s Novou, Carpe Diem nebo Dětský den

Velká oslava 30ti let existence TV Nova na 1. náměstí proběhne podle tiskové mluvčí města Most Kláry Vydrové bez omezení. „V této chvíli nemáme žádné informace o zrušení akce, věříme, že ani nepříznivé počasí návštěvníky neodratí od setkání s oblíbenými tvářemi TV Nova. V případě jakýchkoliv změn, budeme samozřejmě veřejnost informovat prostřednictvím naší sociální sítě, “ upřesnila.

Pokud máte v plánu vyrazit na nějakou akci u příležitosti Dne dětí, raději si předem ještě na sociálních sítích nebo na webech organizací ověřte, zda se vůbec koná, abyste na ní nebyli případně v dešti sami.

Kompletní seznam akcí v Litvínově o tomto víkendu najdete na městském webu.

Mohlo by vás také zajímat: Dopravní hřiště v Mostě ožilo setkáním strážníků s rodinami. Přijeli i psovodi

Zdroj: Marta Vytlačilová