Děti již brzy oslaví svůj den. Nabídka akcí je bohatá. Začíná se už zítra, ve středu 31. května. Děti mohou přijít oslavit svůj svátek mezi knihy do litvínovské městské knihovny. Knihovníci dětského oddělení si pro ně připravili den plný soutěží a drobných odměn. „Letošní akce je zaměřená na život zvířátek. Přichystali jsme si čtyři stanoviště – třeba překážkovou opičí dráhu,“ řekla vedoucí dětského oddělení Iva Freibergová. Dopolední program v knihovně je vyhrazený dětem z mateřských škol, přijde jich více než dvě stě. Program pro větší děti začíná ve 14.30 hodin a je přístupný všem.

Přímo na den dětí organizuje zajímavou akci mateřské centrum Klubíčko v Litvínově. Zábavu pro děti nachystala animátorka Lucie Sinková. Na programu bude třeba dětská diskotéka a soutěže pro malé i velké děti. Nebude chybět ani oblíbené malování na obličej, děti se budou moci svézt na koních či si pohrát s pejsky. Akce se zúčastní také profesionální fotograf Petr Turanský. Začíná se v 16 hodin v aule Scholy Humanitas.

V pátek 2. června se dětem otevře Středisko volného času v Mostě. I to si připravilo různé atrakce, soutěže a ochutnávku zájmové činnosti. Akce se koná 16 do 19 hodin na zahradě SVČ. 

Nabitý víkend

Nejvíce bude akcemi nabitý nadcházející víkend. V sobotu se děti sejdou na Meziboří, kde se odehraje pohádkový den dětí. Začíná se ve 13 hodin. Start je u tenisových kurtů. Před vstupem do pohádkového lesa budou mít děti za úkol zdolat několik překážek na víceúčelovém hřišti. Cílem pro všechny účastníky bude mezibořská sjezdovka, kde bude program až do 19 hodin. Na děti tam budou čekat tradiční aktivity jako je malování na obličej nebo opékání vuřtů u táboráku. Připraveno je ale také sladké překvapení. K poslechu zahraje country skupina FO3.

V sobotu dopoledne bude dětem patřit také areál Podkrušnohorského technického muzea. Program tam odstartuje v 10 hodin. Děti se mohou těšit na zajímavé soutěže, ukázku hasičské techniky a staré vojenské techniky. Podívají se na řadu pokusů s hornickou alchymií a budou moci obdivovat práci sklářů. Děti si budou moci procvičit také svoji šikovnost, protože budou zdobit perníčky a vyzkouší si rýžování českých granátů. V tento den bude za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka slavnostně otevřena úzkokolejka.

Dětským smíchem ožijí v sobotu Černice. Od 14 hodin se tam v Hostinci U Jezeří bude konat tradiční odpoledne zasvěcené soutěžím a hrám.

Na zámku budou vodníci

V litvínovském zámku oslava vypukne v neděli. Slavit se bude ve vodnickém stylu. „Děti, které dorazí v masce vodníka, víly nebo rybičky získají odměnu,“ řekla Dáša Wohanková z propagace města, která akci organizuje. Děti dále čekají podvodnické dílničky, balónková dílna a jízdy kočárem s vodníkem. Hlavním lákadlem bude vodnická taškařice s vílou Elvírou. Během zábavné show s upovídaným vodníkem a vílou si děti budou zkoušet ulovit rybičky a sbírat dušičky, naučí se vodnické tanečky a prohlédnout si mořské příšery z dlouhých tvarovacích balónků.

V 16 hodin se zábava v Litvínově přesune do Café baru v Citadele, kde bude dětská diskotéka. Dětem odpoledne zpříjemní pořad plný písniček, soutěží, tancování a balónků všech velikostí, barev a tvarů.