Bourání několika pavilonů včetně tělocvičny zahájila stavební firma den po ukončení školního roku, aby nerušila sousední 18. ZŠ, která je s opuštěnou 17. ZŠ propojena. Investorem je město, které za demolici zaplatí přes sedm milionů korun.

Zahájení likvidace sledovaly z oken a chodníků skupinky lidí. „Nevadí mi, že školu bourají. Byla už dlouho opuštěná a nic se s ní nedělo,“ řekl Deníku jeden z místních obyvatel, který ve škole kdysi trénoval atletiku.

V centru sídliště nebyl po nástupu těžké techniky hluk moc slyšet. Větší řev vydávaly sekačky na trávu u restaurace Konírna. Velká je ale prašnost z demolice. Firma proto kropí bourané části vodou. Pomáhá i stromořadí u plotu školy.

Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Areál 17. ZŠ vznikl na panelákovém sídlišti Liščí Vrch v roce 1988. Školu zrušilo v roce 2005 městské zastupitelstvo v rámci optimalizace sítě základních škol, kterým ubývali žáci. Většina rozpuštěných třídních kolektivů přešla na sousední 18. ZŠ. Prázdný komplex se městu nepodařilo dlouhodobě pronajmout a od roku 2016 ani prodat.

Opuštěná 17. ZŠ se v červenci začne bourat.
Demolice bývalé školy v Mostě začne v červenci, nahradit ji má dům pro auta

Dalšími zrušenými školami v Mostě jsou 16. ZŠ (rok 2012), 2. ZŠ (2004), 9. ZŠ (2003), 13. ZŠ (1997), 12. ZŠ (1993) a 6. ZŠ (1989). Ve většině z nich jsou střední školy, v jedné je vysoká a v další mateřská škola a Středisko volného času. Město Most má celkem 11 základních škol.