Jednadvacetiletý muž se zřítil ze střechy jedné ze zdejších hal. Pád z asi dvanáctimetrové výšky nepřežil. Přivolaný lékař mohl již konstatovat pouze smrt.

Mladík se zřejmě pohyboval na betonové konstrukci objektu, který má patřit firmě Simona. V osudový okamžik mu asi uklouzla noha a spadl na betonovou podlahu. Tři dělníci, kteří jeho pád viděli, byli v šoku.

„Nechci k té události nic říkat. Byl to můj kamarád,“ uvedl mladý muž sedící ve služebním automobilu společnosti, která se podle reklamy na kapotě zabývá opravou světlíků. Co jeho kolega v osudný okamžik ve výšce dělal, neobjasnil.

Tragickou nehodou se zabývá policie. „Událost vyšetřujeme pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Vyšetřovatel bude zjišťovat, zda nebyly porušeny předpisy bezpečnosti práce,“ sdělila tisková mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Na severu Čech jde v několika málo dnech už o druhý tragický pracovní úraz. V pátek 4. dubna zemřel zaměstnance lounské společnosti LOSTR. Devětačtyřicetiletý řidič vysokozdvižného vozíku, který vezl materiál, najel na překážku tak nešťastně, že u vozidla praskla pneumatika a v důsledku toho se vozík převrátil a muže přimáčkl. Tělo vyprostili až hasiči. Také v tomto případě spolupracují policisté při vyšetřování nehody s odborníky z Inspektorátu bezpečnosti práce.